Veterinární ordinace MVDr.Ivany Svobodové Čelákovice


Tim a jeho nešvary

tim.jpgPudlík Tim je strašně hyperaktivní pejsek. Téměř pokaždé, když vběhne někde do křoví, tak si donese nějaké zranění. Kromě tržného poranění pacičky, kterou jsme v celkové anestezii sešili, si odnesl i vážné poranění hrdla klackem.

Poranění klackem jsou zrádná, neb majitel v krku často nic nevidí, majitelka naštěstí viděla jak si klacek napíchnul do krku, a tak raději přišla na vyšetření. Pokud by se poranění neošetřilo, hrozil by rozsáhlý zánět hrdla a pes by nemohl přijímat potravu, vzhledem k povaze poranění, jednalo se o bodnou ránu blízko epiglottis (hrtanové příklopky), mohlo hrozit i udušení.

Na první pohled nebylo v krku nic vidět a musela jsem Tima před vyšetřením uvést do celkové anestezie, poté jsem zjistila poranění v těsné blízkosti levé krční mandle směřující směrem k epiglottis.

Ránu jsem sešila vstřebatelným šicím materiálem, abych nemusela Tima uspávat kvůli vytažení stehů. Vzhledem k tomu, že hrozila infekce rány, nasadila jsem antibiotika a na otok dostal nesteroidy.

Hrdlo se zhojilo, Tim následný den již s chutí baštil.

 

Portrét

Kontakt

Veterinární ordinace MVDr.Ivana Svobodová a veterinární výjezdová služba

Masarykova 323
Čelákovice
25088

Telefony: 739674721,732911870

veterina-celakovice@seznam.cz