Jdi na obsah Jdi na menu
 

article preview

Nešťastný příběh kocoura Zrzka - chycen do pytláckého oka

Kocour se chytil do pytláckého oka v Sedlčánkách - nedaleko Čelákovic. Díky jeho zachránci a spolupráci s útulkem Tlapky Mochov se kocour dostal do mé péče. Na první pohled rány nevypadaly tak hrozně, až když jsme rozhrnuly chlupy, zjistily jsme, že rány jsou hluboké a po celém obvodu těla. Kocour měl díky obepnutému drátu průměr pasu cca 5 cm. Na to, že je to dobře rostlý kocour, je obvod pasu opravdu malý.

Již podstoupil 2 operace - při první operaci jsem rány vyčistila, odstranila nekrotickou tkáň a nechala jsem ránu granulovat. Proces hojení byl u něj velmi rychlý, během několika málo dní došlo k sekundárnímu uzavírání ran. Rány jsem mu za pár dní sešila.

Aby nebylo vše jednoduché....Následkem událostí, které kocour během několika dní prodělal, nemusím Vám říkat, že si prošel peklem, se u Zrzka objevila trombocytopenie, kocour přestal jíst a byl apatický.I přes veškeré obavy s nasazením kortikoidů - jedná se o imunosupresiva a mohou nám zpomalit hojení, se Zrzkovi rány krásně hojí. Po nasazení kortikoidů se jeho stav upravil a on začal opět baštit a projevila se jeho pravá povaha - chtěl nás sežrat, což je známka toho, že se mu ulevilo.

Nyní je kocour v péči útulku Tlapky Mochov, kde jakmile projde rekonvalescencí a dá se psychicky do pořádku, může být nabídnut k adopci.

 

 

Náhledy fotografií ze složky Zrzek

 

 

© 2019 eStránky.cz | Tvorba webových stránekrss | WebSlice | Tisk | Aktualizováno: 25. 4. 2019 | Nahoru ↑